grupitöödest
1. Maastikuhooldus (grupitööd juhtis Silja Kana)
Maastikuhoolduse grupitöö toimus Penijõe puisniidul. Sissejuhatuseks rääkis Silvia Lotman Pärandkoosluste Kaitse Ühingust puisniitude hooldamisest üldiselt, selle vajalikkusest, seal kasvavatest taimedest. Seejärel said Suveakadeemikud haarata rehad, hangud, trimmerid ja vikatid. Puisniidu hooldaja Hillar Lehemets oli juba osaliselt niitmistööd teinud. Vaja oli niita teeserv ja puudeümbrused. Igaüks sai enda peal tunda, kui töömahukas on ühe puisniidu hooldamine ja kui palju see aega võtab. Meil olid kasutada lisaks muule ka trimmerid. Vanal ajal tuli aga läbi ajada ainult vikatitega. Kahel päeval tehtud tööde tulemus pakkus aga võrratut silmailu!

2. Maaettevõtluse grupitöö (grupitööd juhtis Evelin Aavik)
Maaettevõtluse grupitöö eesmärk oli saada teadmisi erinevate Läänemaal tegelevate ettevõtetega ning tutvuda maaettevõtluse arendamiseks mõeldud „Leader“ programmi võimalustega.
Grupitöö esimese päeva tegevus toimus Üdrumaal. Üdrumaa külaseltsi ruumides rääkis MTÜ Kodukant Läänemaa juhatuse liige ja põllumajandusega tegelev Linda Pärnpuu kohaliku piirkonna ettevõtjate, kohaliku omavalituse ja kolmanda sektori koostööst, Leader programmi maaettevõtluse arendamise meetmetest ja võimalustest kohalikel ettevõtjatel läbi erinevate EL programmide toetusi saada. Käidi ka tutvumas Linda ettevõtte ruumide ja masinapargiga ning istutati veidi puid.
Grupitöö liikmete initsiatiivikus ja huvi maaettevõtluse praktilisema poole vastu viis meid kohaliku PRIA ametnikust mahetaluniku lehmakarjamaale. Aitasime ligi 100 pealist karja lauta talitada. Lahke talunik lubas meil ka ise käsitsi lehmi lüpsta.
Grupitöö teisel päeval tutvustas Maarika Mann oma ettevõte Nature Tour tegevust – botaaniliste- ja linnuvaatluste korraldamine, peamiselt Matsalus, aga ka mujal Eestis.

3. Õuesõpe (grupitööd juhtis Kauri Kivipõld)
Töörühma ülesandeks oli tutvuda õuesõppe meetoditega ja ise koostada mõningad töölehed Matsalu paremaks tutvustamiseks ja kohapealse praktilise õuesõppe lihtsustamiseks.
Grupp oli küll väikse arvuline, aga see eest tubli, koosnedes peamiselt tõelistest õuesõppe fännidest ja taime ning looduse tundjatest.
Esmalt tutvus rühm peamiste õuesõppe reeglite ja töövahenditega kohaliku Lihula Gümnaasiumi õpetaja Marje Loide juhendamisel. Järgnes lühi ülevaade Matsalus juba toimivast loodusõppest ja selles sirutas oma abistava käe rahvuspargi looduõppe spetsialist Marju Pajumets.
Grupp tutvus peamiselt kohaliku floora ja faunaga ning arendas oma välimäärajate kasutus oskusi. Peale tohutu teadmiste ammutamise ja otsese lõbu rakendati oma teadmisi praktikasse. Nimelt koostati 2 õuesõppe töölehte loodusõppe läbiviimiseks Matsalu keskuse Penijõe mõisa juures. Olles kohapeal ilmnes suur probleem, et keskust külastavad koolid viibivad ekspositsiooni ruumis mitte rohkem kui 15 minutit seejuures nägemata ja õppimata midagi tähelepanu väärivat. Ometi on ekspositsioon äärmiselt huvitav sisaldades mitmeid topiseid, kivimeid, lindude mune, infot lindude rännete kohta ja palju muud huvitavat ning harivat. Otsustasime ühiselt likvideerida see kitsaskoht ja koostasime selleks mitmeid töölehti, mis õpetavad ja suunavad täitjat ekspositsiooniga tutvumisel.

 
Suveakadeemia koostööpartnerid ja toetajad: