idee

Suveakadeemia idee sündis 2006. aastal Soomaal toimunud teaduskonverentsil TalveAkadeemia. Seal leidis hulk keskkonnast hoolivaid noori, et jutule võiksid järgneda teod ehk siis oleks vaja praktilise väljundiga jätkuüritust, mis oleks oma olemuselt vähem akadeemiline ja rohkem looduslähedane.

Nii toimuski esimene Suveakadeemia 2006. aastal Soomaa rahvuspargis. Pärast seda on Suveakadeemia toimunud Karula, Matsalu, Lahemaa ja Vilsandi rahvusparkides. 2010. aastaga lõppes rahvusparkide ringkäik ja asuti avastama kultuurilooliselt erilisi paiku. 2011. aastal külastati Setomaad ja aasta hiljem käidi Järvamaal Albu vallas. Kaunite ja huvitavate Eestimaa regioonide külastus jätkub ka sel aastal. Seekord toimub Suveakadeemia Ida-Virumaal Kauksis ja see kannab nime „Peipsi põhjas“. Just Peipsi järve põhjakaldal kogu tegevus aset leiabki ja võib juhtuda, et ka järve põhjas... Nädala jooksul tutvutakse sealse kandi looduse, tegemiste, kultuuri ja palju muuga. Lisaks tehakse talgutööd, matkatakse, sporditakse ning hingatakse loodusega ühes rütmis.

Suveakadeemia idee on olnud ja jääb põhinema sellel, et kokku tulevad õiged inimesed, õigesse kohta, tehakse õigeid asju ja mõeldakse õigeid mõtteid. :) Mida see täpsemalt tähendab, saate aru juba kohapeal. Aktiivne puhkus, tore seltskond ja unustamatud mälestused ootavad teid!


Varasemate Suveakadeemiate kohta leiate infot klikates SA 2012 lingile, sealt edasi saate ka teiste toimunud SA-de veebidele ligi.

Suveakadeemia koostööpartnerid ja toetajad: