Suveakadeemia idee
Vaatamata oma akadeemilisele kõlale on Suveakadeemia tegelikult hoopis koht puhkamiseks - aktiivselt, harivalt ja mõne Eesti kaugema nurga arengule kaasaaitavalt. Suveakadeemia toimub sel aastal juba teist korda. 2006. aastal kasvas Suveakadeemia välja Talveakadeemiast, mis on keskkonna ja inimese vahelisi suhteid käsitlev tudengite teaduskonverents. 2006. aasta Talveakadeemial Soomaal leiti, et tekkinud arutelusid võiks jätkata ning anda neile natuke praktilisem suund. Nii sündis idee pakkuda noortele inimestele aktiivset puhkust, mis seob endas ka keskkonnaharidust ja kohaliku kogukonna arengule oma panuse andmist.

Suveakadeemia idee on tuua kokku õiged inimesed õigesse kohta, et teha õigeid asju ja mõelda õigeid mõtteid. Mis see kõik täpsemalt tähendab, jäägu teile endile avastamisrõõmuks Karulas. Ja avastamisrõõmu lubame teile küllaga. Et aga anda veidi vihjeid, on oluline öelda, et seekord lausa 6 päeva jooksul on võimalik kaasa mõelda Karula rahvuspargi arendamisele, panna selleks lausa ise käsi külge, õppida spetsialistide juhendamisel uusi oskusi ja saada uusi tarkusi, nautida kohalikku loodust matkates ja niisama ringi hüpates ning õppida tundma kohalikke traditsioone, käsitööoskusi ja talutöid. Ja nagu kõigil Suve- ja Talveakadeemiatel kombeks antakse igale osalejale võimalus ka omalt poolt uute üliheade mõtete leidmiseks, arutamiseks ja hiljem ka elluviimiseks.

Suveakadeemia lähtub sel aastal mõttest, et kuidas oleks võimalik elada kellata, loodusega harmoonias kuid samas nii, et kõik vajalik tehtud saaks. Igal päeval on oma temaatika:

I Tere-ütlemise-päev;
II Tarkustepäev;
III Kaikakandipäev;
IV Isetegemisepäev;
V Matkapäev ja
VI Mõtetekogumisepäev.

Seejuures on igal osalejal võimalik valida endale meelepäraseim teema järgmiste hulgast, millesse põhjalikumalt süüvida: Kaika kandi arengukava , Mahetootmine, Alternatiivenergia, Taaskasutus või Maal õppimine. Neil teemadel toimuvad grupitööd teisel ja neljandal päeval.

Enne veel, kui astud edasi uurima Suveakadeemia täpsemat ajakava ja Karulat kaardi pealt taga otsima võid lugeda eelmise Suveakadeemia osalejate mõtteid:

- Eriti meeldisid kontaktid kohalike inimestega nende endi keskkonnas.

- Kui sul tekkis mingi mõte, sai selle kohe avaldada ja inimesed kuulasid sind huviga.

- Iseenda mõte hakkas jooksma.

- Meeldis see, et üritus hakkas oma elu elama ja osalejad võtsid initsiatiivi enda peale kui tahtsid. Meeldis kõik, mis siin toimus ja need inimesed, kes siia tulid.

- Alternatiivse mõtteviisi hämmastavalt hea toimimine reaalsuses. Aeg ei ole raha.

- Kõik oli hästi organiseeritud. Toit oli suurepärane, magasin sügavamalt kui enne, pesta sai, sauna sai. Transpordi pärast ei pidanud muretsema.

- Polnud siin varem käinud ning ei osanud eriti midagi oodata, lootsin väga seda õiget raba näha ning seda ka sain.

- Siinsed inimesed on sama üllatavad, võluvad, lummavad ja salapärased kui looduski.

- Nii lähedalt poleks omal käel kuidagi õnnestunud kohalikku loodust ja kohalikke tegijaid tundma õppida. Hostel kui selline oli juba täiesti hämmastav koht – selline tore ja ilma plastakende/kipsplaadita koht. Oi kui vähe neid Eestis on!

- Rabas ja metsas tulevad head mõtted, käige rohkem seal ja jätke sinna oma mõtteid ka maha.

- Pärimusmemme jutustused ning võsafilosoofia :)

- Kohal on õiged inimesed ja toimuvad õiged asjad. Võitjad on need, kellel on lõbus.

- Suveakadeemia andis julgust oma unistuste eest võidelda.

- Suur, suur aitäh teile, korraldajad!


Eelmise, 2006. aastal Soomaal toimud Suvakadeemia kohta võid leida rohkem infot siit.
 
Suveakadeemia koostööpartnerid ja toetajad: